70429e203a84209ed08fff685d045fe3

Co pomieści portfel męski?

Męski portfel to niezbędny element galanterii skórzanej. Wykorzystywany głównie do przechowywania pieniędzy – banknotów i monet, w rzeczywistości może pomieścić znacznie więcej. Co możemy znaleźć w niemal każdym męskim portfelu? Niektóre z tych rzeczy mogą być naprawdę zaskakujące, a ich obecność tylko dobrze świadczy o osobie, która dany portfel zaprojektowała oraz o tych, którzy go wykonali.

Każdy męski portfel pomieści pieniądze

Na pieniądze zostały przygotowane dwie przegródki. Pierwsza z nich przeznaczona jest na banknoty. Jest większa i obszerniejsza, tak aby mogła pomieścić ich całkiem spory plik. Męskie portfele to zazwyczaj modele bifold i trifold, dzięki czemu przegródki na banknoty mają bardzo dużą powierzchnię i mogą być podzielone na dwie części. Ułatwia to zachowanie porządku w pieniądzach. W jednej z przegródek można również przechowywać inne, ważne dokumenty, takie jak wydruki na kartkach A4 czy blankiety wpłat. W męskich portfelach znajduje się również miejsce na monety. Przegródka tego typu jest zamykana na zamek błyskawiczny, rzep lub metalowy klips. Ostatnimi czasy, coraz częściej można spotkać męskie portfele skórzane, które są pozbawione kieszonki na monety. Rezygnacja z niej spowodowana jest chęcią „odchudzenia” portfela i uczynienia go bardziej płaskim, tak by nie wypychał kieszeni marynarek lub eleganckich spodni.

Plastikowe karty – na nie również jest miejsce w portfelach

Karty płatnicze coraz częściej zastępują żywą gotówkę. Oznacza to, że współcześnie produkowane portfele również muszą zapewniać odpowiednią ilość miejsca na nie. W męskich portfelach możemy się spotkać z różną liczbą kieszonek na karty – od 4 do nawet 12. Karty wsuwa się pojedynczo w wąskie kieszonki, z których wystaje wyłącznie ich niewielka cześć na 1 do 2 cm. Niektóre modele portfeli męskich mogą posiadać ruchomy element, tak zwaną wsuwkę zamocowaną na stalowym pinie, którą można w całości wysunąć z portfela i wygodnie wyjmować z nich karty.

Dokumenty od samochodu oraz miejsce na zdjęcie

Portfele coraz częściej zastępują nam klasyczne organizery. Wymusza to zastosowanie w nich nieco innego projektu, który bez trudu pomieści większą liczbę przedmiotów. Dziś prawie każdy męski portfel ma przegródkę zabezpieczoną siatką lub folią, wewnątrz której zmieści się dowód rejestracyjny od samochodu, potwierdzenie polisy OC, a także inne dokumenty w tym samym formacie, takie jak identyfikatory i przepustki.

Portfele to również miejsce na inne gadżety – klucze, długopis lub kalkulator

Każdy z panów lubi czasem mieć pod ręką ważne dla siebie przedmioty. Do takich można zaliczyć długopis, kalkulator lub klucze. Wygodnie jest przechowywać je w jednym miejscu, takim jak portfel. Wybierając odpowiedni model, nie będziemy mieć z tym żadnego problemu. Część portfeli posiada już bowiem specjalne haczyki na klucze, przegródki na długopisy czy nawet wbudowane płaskie kalkulatory, zasilane panelami solarnymi.