etuiskorzane

Etui skórzane – co pomieści, oraz jego zalety

> Etui skórzane w sklepie Galmark.pl

Każdy z nas ma pewne cenne przedmioty, które w naturalny sposób chce chronić przed zniszczeniem. Zazwyczaj w tym celu stosujemy etui ze skóry naturalnej. Skóra jest doskonałym materiałem, idealnie nadającym się do takich celów. Elastyczna, odporna na uszkodzenia mechaniczne, łatwa w kształtowaniu, dostępna w bardzo dużej liczbie gatunków. Nic dziwnego że na rynku można znaleźć najróżniejsze etui ze skóry naturalnej, dedykowane do przechowywania najróżniejszych przedmiotów. Przedstawiamy te najpopularniejsze, mogące się przydać każdemu z nas.

 

Etui skórzane na klucze

Czy masz problem ze swoimi kluczami? Ciągłe ich noszenie w kieszenie spodni, może powodować wycieranie się materiału. Klucze od mieszkania, samochodu, pracy – są dotkliwym utrapieniem każdego z nas, o którym musimy codziennie pamiętać. Praktyczne etui na klucze może pomieścić od kilku do kilkunastu kluczy. Jest wyposażone w stalowe karabińczyki, do których możemy przypiąć albo pojedyncze klucze, albo cały ich pęk. Zamykane etui skórzane chroni zarówno klucze, jak i naszą odzież przed uszkodzeniem ostrymi, metalowymi ząbkami klucza. Etui tego typu bez trudu zmieści się w torebce, saszetce, a nawet kieszeni spodni lub kurtki. Najważniejsze jego zalety to pomoc w zachowaniu porządku w kluczach i ich łatwiejsze odnalezienie.

 

Etui skórzane na dokumenty i karty

Kolejnym często wybieranym modelem etui jest to na dokumenty i karty płatnicze. Obecnie wiele dokumentów ma format płaskich kart kredytowych. Wykonane z plastiku są trwałe, poręczne i zajmują minimalną ilość miejsca. Dzięki temu wszystkie najważniejsze dokumenty można przechowywać razem z kartą bankomatową lub kredytową. Etui skórzane mogą występować w różnych wielkościach. Te dedykowane do formatu kart są zwykle podłużne i mogą pomieścić od 8 kart wzwyż. Jeśli komuś zależy aby mieć przy sobie dowód rejestracyjny od samochodu, również znajdzie etui o odpowiednich do niego wymiarach. Jest ono większe i jego wielkość zwykle wynosi 11,5 x 8,5 cm.

 

Etui skórzane na długopisy

Niektórzy mogą uznać za fanaberię, aby długopis przechowywać w etui. Ale co jeśli jest to markowy długopis lub ma dużą wartość sentymentalną? Chcemy go wówczas chronić przed zniszczeniem. Etui ze skóry tylko podkreśli jego wyjątkowość, zapewniając nam poczucie bezpieczeństwa o swój artefakt. Etui na długopis może posiadać zamknięcie magnetyczne lub na klips. Popularne są również tzw. wsuwki – aby zredukować ryzyko wysunięcia się długopisu posiadają one specjalne wycięcie, w którym należy umieścić skuwkę.

 

Praktyczne porady

Kupując etui ze skóry naturalnej, zwróćmy uwagę na jakość materiału i jego wewnętrzne wykończenie. Skóra, z której produkt został uszyty powinna być miękka i elastyczna, tak aby nie pękała pod wpływem odkształceń. Również wewnętrzna strona powinna być miękka i nie rysująca powierzchni – szczególnie w przypadku etui na okulary i długopis. Na powierzchni niemal każdego skórzanego etui możemy wykonać zdobienie w postaci tłoczenia – logo, monogramu lub innego znaku graficznego.