portfel pc

Jak dbać o portfel skórzany

W końcu kupiłaś sobie skórzany portfel, który od dawna ci się podobał. Zakup nie był tani, bo za wszystko zapłaciłaś kilkaset złotych. Portfel ze skóry naturalnej z pewnością pięknie się prezentuje, a tych chcesz aby tak było przez jak najdłuższy czas. Co można zrobić, aby to osiągnąć? Jest kilka sposobów na to, aby przedłużyć żywotność portfela – bez względu czy to portfel damski czy męski.

Chroń go przed wilgocią. Niestety, ale skóra naturalna źle znosi kontakt z wodą i wilgocią. Prowadzi ona do stopniowej destrukcji materiału oraz utraty elastyczności. Jeśli zdarzyło się że cienki portfel męski lub damski uległ zamoczeniu, koniecznie należy to wysuszyć. Suszenie powinno się odbywać w dobrze wentylowanym miejscu. Nie można natomiast stosować suszarek ani układać mokrego portfela na grzejniku, gdyż może to doprowadzić do pękania skóry oraz zniszczenia szwów, spinających wszystko w całość.

Nie noś portfela w tylnej kieszenie spodni. Niestety to bardzo częsta praktyka, występująca u niemal każdego Pana. Mały męski portfel ma wymiary, które idealnie mieszczą się w tylnej kieszeni spodni. Noszenie go tam jest wygodne, ale sprawia że portfel przez cały czas się wykrzywia. Prowadzić to będzie to jego trwałego odkształcenia, przez co utracony zostanie pierwotny, oryginalny wygląd. Znacznie lepszym miejsce, w którym portfel można przechowywać jest przednia kieszeń spodni – to miejsce aż w takim zakresie nie jest podatne na odkształcenia. Wadą jest natomiast to, że portfel będzie wypychać kieszeń spodni, przez co wyglądają nieestetycznie.