fos_new_june_zps2d992695

Jak zdobić portfele i etui skórzane?

Galanteria skórzana od wielu lat stanowi jedną z ciekawszych propozycji prezentu, idealnego na każdą okazję. Z tej formy podarunków korzystają również firmy, kupując portfele ze skóry naturalnej dla swoich klientów, w ramach podziękowania za współpracę. Aby taki portfel mógł pełnić rolę gadżetu firmowego, powinien zostać ozdobiony logo firmy. Jakie są możliwości znakowania skórzanych portfeli oraz etui? Przedstawiamy te najpopularniejsze.

Tłoczenie – ta metoda może być wykorzystywana do każdego przedmiotu, wykonanego ze skóry. Niezależnie od tego czy są to torebki damskie skórzane, czy mały męski portfel, tłoczenie zawsze będzie prezentować się elegancko i stylowo. Do jego wykonania konieczne będzie przygotowanie metalowej matrycy. Jest ona nagrzewana, a następnie dociskana do powierzchni skóry, w miejscu, w którym chcemy uzyskać wytłoczony znak. Wadą tej metody jest to, że nie zawsze udaje się w pełni czytelnie odwzorować najmniejsze detale logo, np. bardzo cienkie linie.

Grawerowanie – w wielu przypadkach torebki skórzane, portfele czy etui, są wyposażone w specjalne metalowe wstawki. Najczęściej mają one kształt płaskich blaszek. Ich obecność nie jest przypadkowa. Zostały one umieszczone właśnie po to, aby na ich powierzchni można było wykonać znakowanie w postaci grawerowania laserowego. Metoda ta jest bardzo szybka, trwała i pozwala odwzorować wszystkie, nawet najdrobniejsze detale projektu. Z metody tej warto korzystać wtedy, jeśli chcemy wykonać znakowanie personalizowane, czyli każdy portfel damski skórzany lub etui ozdobić imieniem i nazwiskiem osoby, której zamierzamy jej go powierzyć.