czerwony-prezent-ze-wstazka-323465-article

Portfele skórzane doskonały pomysł na prezent

Jesień to dobry moment, aby pomyśleć o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia i prezentach dla bliskich nam osób. Jedna z propozycji, którą szczególnie warto się zainteresować to galanteria skórzana. Pod tym ogólnym pojęciem możemy odkryć wiele ciekawych produktów, dedykowanych zarówno dla panów, jak i kobiet w każdym wieku. W skład galanterii skórzanej wchodzą artykuły wykonane z naturalnej skóry: rękawiczki, paski, torebki, etui, breloczki, a także portfele. Te ostatnie wydają się idealną propozycja prezentu.

Dlaczego skórzany portfel to dobry pomysł na prezent?

Jaki powinien być idealny prezent? Praktyczny, chętnie używany przez osobę obdarowaną, a także noszący cechy personalizacji. Portfel znakomicie sprawdza się w każdym wymogu.

Praktyczność – każdy z nas korzysta z portfela. Czasami z mniejszego, czasami większego. Damskiego lub męskiego. Przechowujemy w portfelu nie tylko pieniądze, ale również karty płatnicze, dokumenty i zdjęcia bliskich osób. Portfele, nawet te najtrwalsze i wykonane z najlepszych gatunków skóry, są narażone na uszkodzenia mechaniczne. Powstają one w trakcie częstego użytkowania, wyjmowania i wkładania do kieszeni lub torebki lub oddziaływania wilgoci. Portfel wymieniamy na nowy średnio co kilka lat. Dlatego nawet jeśli taki prezent nie będzie używany już, w tej chwili, to osoba obdarowana na pewno zacznie z niego korzystać za kilka lub kilkanaście miesięcy.

Chęć używania – umiejętny wybór portfela, jego kształt, kolor i materiał z którego został wykonany, może zachęcić obdarowanego do jeszcze szybszego użytkowania. Także wtedy, jeśli jego dotychczasowy portfel jest w dobrym stanie. Galanteria skórzana to bardzo elegancki dodatek dla kobiet i mężczyzn, który swoim wyglądem i wykonaniem może symbolizować elegancję, solidność i dobry gust. Na tobie, jako na osobie wybierającej prezent, spoczywa obowiązek zastanowienia się nad najlepszym modelem i wybrania takiego, który najlepiej będzie trafiać w gust obdarowanego.

Personalizacja – prezenty personalizowane cieszą podwójnie. Po raz pierwszy samym sobą, a po raz drugi znakowaniem lub ozdobami, które na nich się znalazły. Galanteria skórzana może być personalizowana na kilka sposobów. Pierwszy z nich to tłoczenie. Odbywa się przy użyciu metalowej matrycy, podgrzanej do wysokiej temperatury. Matryca jest dociskana do skórzanej powierzchni pod dużym obciążeniem i pozostawiana w takim położeniu przez kilka sekund. Temperatura wraz z siłą nacisku odkształca skórę do wzoru matrycy i utrwala ten kształt na zawsze. Skórzane portfele mogą również być grawerowane na elementach metalowych – ozdobnych blaszkach lub płytkach, na stałe przyszytych do powierzchni.

Innym ciekawym sposobem personalizowania portfeli jest umieszczenie w ich wnętrzu zdjęcia bliskiej osoby. Zdecydowana większość portfeli posiada przystosowaną do tego celu kieszonkę, która zabezpieczona jest przeźroczystą folią lub specjalną siateczką. Oczywiście istotnym elementem każdego prezentu jest opakowanie. Markowe portfele skórzane sprzedawane są wraz z trwałym i eleganckim kaszerowanym pudełeczkiem.